karaluchy

Jak pozbyć się karaluchów?

Karaluchy to szczególnie nielubiane owady, które niestety dość często pojawiają się w domach, mieszkaniach lub w innych obiektach, gdzie na co dzień przebywają ludzie. Bardzo trudno się ich pozbyć, a do tego rozmnażają się szybko. Niepowstrzymanie ich może się stać ogromnym problemem. Nie trzeba się jednak martwić, ponieważ istnieje kilka sprawdzonych sposobów, no to jak skutecznie i szybko pozbyć się karaluchów.

Karaluchy – Warszawa

Karaluch, czyli gatunek owadów z rodziny karaczanowatych to stworzenia szczególnie znienawidzone przez ludzi. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ bardzo często bywają zmorą w wielu domach, mieszkaniach czy obiektach użytkowych. W Polsce można się spotkać z kilkoma odmianami tego gatunku, jednak do najczęściej spotykanych należą karaczan wschodni oraz prusak. Są to stworzenia, które występują w miejscach zamieszkanych przez ludzi, gromadzą się w stada i stosunkowo szybko rozmnażają. Owady uwielbiają ciepłe i wilgotne miejsca, przez co otoczenie, jakim jest dom, stwarza dla nich najlepsze warunki życia oraz rozprzestrzeniania się. Często panuje opinia, że karaluchy to stały element otoczenia ludzkiego, który był, jest i zawsze będzie. Natomiast dzięki kilku sprawdzonym sposobom można nauczyć się z nimi walczyć, a nawet na dobre wyeliminować je ze swojego życia.

Naucz się zapobiegać występowaniu karaluchów – Warszawa

Środki zapobiegawcze to podstawa w eliminacji karaluchów z otoczenia człowieka. Należy zachować czystość, sprzątać i myć mieszkania regularnie, wietrzyć przestrzeń, prać tekstylia, a także unikać gromadzenia zbędnych rzeczy. Oprócz tego powinno się zadbać o szczelność pomieszczeń, zwłaszcza unikać jakichkolwiek przestrzeni i otworów przy drzwiach, oknach, rurach czy innych instalacjach. Można próbować je zakleić lub wyposażyć się w specjalne siatki oraz zabezpieczenia, dzięki którym karaluchy nie dostaną się do wnętrza domu. Kolejna ważna kwestia to unikanie zostawiania żywności, resztek jedzenia i regularne wyrzucanie śmieci. Nie robienie tego jest otwartym zaproszeniem dla karaluchów oraz zapewnia im łatwy dostęp do pożywienia.

Domowe sposoby walki – zwalczanie karaluchów, Warszawa

Domowe sposoby, choć niespecjalistyczne, bywają bardzo skuteczne. Wśród nich widnieje zastosowanie mieszanki cukru, mąki ziemniaczanej lub gotowanego żółtka z kwasem borowym dostępnym w prawie każdej aptece. Taki roztwór należy umieścić w miejscach najczęstszego pobytu karaluchów, czyli pod lodówką, zmywarką, wanną, prysznicem czy szafą. Mieszanka wabi owady, które po zjedzeniu jej umierają.

Zastosowanie środków specjalistycznych – karaluchy, Warszawa

Nie mając czasu i ochoty na stosowanie domowych sposobów, można skorzystać ze specjalistycznych preparatów chemicznych do tępienia karaluchów. W sklepach znajdziesz całą masę gotowych środków owadobójczych w formie sprayu, proszku, żelu lub lepu. Należy jednak pamiętać, że stosowanie preparatów chemicznych nigdy nie jest w pełni bezpieczne, zwłaszcza gdy w domu przebywają małe dzieci i zwierzęta. Jeśli żadne z powyższych rozwiązań się nie sprawdzi, należy zatrudnić profesjonalną firmę zajmująca się dezynsekcją, a konkretnie zwalczaniem karaluchów w Warszawie.