włosy

Dekoloryzacja włosów – na czym polega?

Wizyta w salonie fryzjerskim to dla wielu kobiet nie tylko okazja do zmiany wyglądu, ale także relaksu. Czasami jednak zdarza się, że rezultat farbowania nie spełnia oczekiwań klientki, a nowy kolor odbiega od zamierzonego efektu. Nieudany efekt nie musi oznaczać, że zostaniemy z takim kolorem na długo, nawet jeśli farbowaliśmy włosy na ciemny kolor. Jeśli chcemy uniknąć znacznego obcięcia włosów, warto zdecydować się na odwrotny zabieg, a jest nim dekoloryzacja. Dla wielu kobiet (ale i mężczyzn) może ona się okazać niezwykle skutecznym rozwiązaniem. Dla wielu osób to skuteczny ratunek, dlatego w tym artykule opowiemy nieco więcej o zabiegu dekoloryzacji włosów w salonie fryzjerskim.

Co to jest dekoloryzacja?

Dekoloryzacja to zabieg, który polega na usunięciu koloru z włosów. Uściślając – sztucznych, ciemnych barwników, zawartych w farbach fryzjerskich lub drogeryjnych. Dekoloryzację można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest po prostu użycie rozjaśniacza. To sposób uważany za najszybszy, aby pozbyć się niechcianego koloru z włosów. W kontrolowanych warunkach nie należy obawiać się tego preparatu. Profesjonalne kosmetyki wykorzystywane w salonach fryzjerskich, mają również substancje, które zapobiegną znacznym zniszczeniom. Jeśli się obawiamy dekoloryzacji w ten sposób, warto udać się do salonu fryzjerskiego. Dekoloryzacja w Warszawie możliwa jest w wielu salonach, ale wcześniej warto sprawić renomę danego miejsca.

Kolejnym sposobem na wykonanie dekoloryzacji jest użycie specjalnych preparatów „color peel” lub produktów zwanymi ściągaczami koloru. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku zabieg będzie trwał dłużej niż przy użyciu rozjaśniacza, ale przy tym jest mniej inwazyjny dla włosów.

Dekoloryzacja – Warszawa. Jak długo będzie trwał zabieg?

Czas trwania dekoloryzacji będzie zależał od kilku czynników. Przede wszystkim od intensywności koloru, jaki obecnie mamy nałożony, jakości farby, która została użyta do koloryzacji, a także kondycji naszych włosów.

Jeżeli koloryzacja była zrobiona w profesjonalnym salonie fryzjerskim i zostały do niej wykorzystane odpowiednie produkty, to usuwanie sztucznego barwnika będzie trwało średnio ok. 2 godzin.

W wielu przypadkach po takim czasie można uzyskać zadowalający efekt, pozwalający zakończyć dekoloryzację już na tym etapie. Jednak, gdy włosy zostały pofarbowane szkodliwymi farbami lub preparatami niewiadomego pochodzenia, sprawa może wyglądać nieco inaczej. Jeśli włosy zostały bardzo zniszczone, a dodatkowo końcowy kolor wyszedł bardzo ciemny, to może okazać się, że dekoloryzacja będzie musiała być powtarzana nawet kilka razy. To znacznie wydłuży proces. Kolejne zabiegi będą musiały być wykonywane w odpowiednich odstępach czasu, aby nie zniszczyć włosów nadmiernie. Wszystko może się przedłużyć nawet do sześciu miesięcy. Nie warto jednak robić wszystkiego od razu, żeby nie stracić zbyt dużej ilości włosów lub nie doprowadzić ich do jeszcze gorszego stanu.