dentysta

Implanty zębów – kiedy i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Implanty zębów są zrobione ze stopów tytanu lub cyrkonu, a czasem innych materiałów obojętnych dla organizmu. To imitacje korzeni zębowych, na których umieszcza się korony wykonane z materiałów ceramicznych lub kompozytowych. Zastępują zęby w miejscu ich ubytków. Technologia wszczepiania implantów jest stosunkowo nowa i wciąż się rozwija. Coraz więcej stomatologów stosuje tę metodę leczenia.

Wśród miast, w których oferowane są implanty zębów, Olsztyn może pochwalić się jednymi z najlepszych fachowców na rynku. Niestety, w porównaniu z innymi zabiegami stomatologicznymi usługa ta nie jest najtańsza i wymaga ingerencji w szczęce. Dlatego wiele osób mieszkających w północno-wschodniej Polsce, które mają ubytki zębowe lub grozi im usunięcie któregoś, zastanawia się, czy warto wszczepiać implanty zębów w Olsztynie.

W jakiej sytuacji warto zdecydować się na wszczepienie implantów zębów? Olsztyn

Pełne uzębienie jest bardzo istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Ubytki mają znaczący wpływ na cały organizm, na przykład:

  • powodują zmiany w rozstawieniu zębów,
  • są przyczyną dodatkowego obciążenia pozostałych zębów, a tym samym – ich większego zużycia i krzywizny korzeni, 
  • powodują gorsze przegryzanie pokarmów, co wpływa na jakość ich trawienia,
  • miejsca niezaleczonych zębodołów są łatwym dostępem dla bakterii chorobotwórczych,
  • mogą powodować bóle w stawach żuchwowo – skroniowych,
  • mogą być przyczyną bólu głowy i nadmiernego napięcia mięśni,
  • mogą powodować zanik kości.

Oprócz względów zdrowotnych należy też zwrócić uwagę na aspekty estetyczne, istotne szczególnie dla osób, których praca wymaga właściwego wyglądu i dykcji, mających kontakt z klientami, nauczycieli, prezenterów lub aktorów:

  • zmiana rysów twarzy,
  • nieestetyczny wygląd,
  • odmienny sposób mówienia, często mniej wyraźny, czasami seplenienie.

Kiedy i gdzie wszczepiać implanty zębów w Olsztynie?

Na implanty warto zdecydować się już przy wyrywaniu pierwszego zęba. Zabieg wszczepienia zapobiegnie przesunięciu pozostałych, ich zużyciu oraz docelowo ułatwi leczenie kolejnych. Dzięki założeniu podczas ekstrakcji materiału kostnotwórczego nie zajdzie ryzyko zaniku kości, przez co zmniejszy się ryzyko nieudanego zabiegu.

Implanty zębów w Olsztynie powinny być wykonane przez lekarza stomatologa, który posiada odpowiednie przeszkolenie oraz doświadczenie w implantologii. Jeżeli na zabieg decydujesz się, posiadając więcej ubytków, lekarz zaproponuje plan leczenia. Dzięki kombinacjom mostów, szyn lub protez montowanych na implantach, Twoje pełne, nowe uzębienie będzie wyglądało naturalnie i estetycznie.

Implanty to rozwiązanie praktycznie na całe życie. Zastępują zęby, nie dopuszczając do rozwoju chorób. Poprawiają estetykę i jakość funkcjonowania. Jeżeli mieszkasz na Warmii lub Mazurach oraz chcesz mieć dobrze zrobione implanty zębów, Olsztyn będzie najlepszym wyborem, by znaleźć wykwalifikowanego stomatologa – implantologa. Warto zdecydować się na nie jak najszybciej, ponieważ zwlekanie może spowodować dodatkowe komplikacje zdrowotne, a także wyższe koszty leczenia.