Głośniki samochodowe- ranking najlepszych modeli

Dobre nagłośnienie to nieodzowny element każdego samochodu. Dzięki nim każda nawet najdłuższa i najbardziej męcząca podróż może stać się zdecydowanie przyjemniejsza. Dobre głośniki samochodowepowinny zapewnić czyste i głębokie brzmienie dźwięków. Ma to ogromny wpływ na to, w jaki sposób kierowca oraz pasażerowie podróżujący samochodem będą odbierać płynące z głośników dźwięki. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele głośników, ale nie każdy wie, czym powinny charakteryzować się te najlepszeOprócz najwyższej jakości dźwięku, sprzęt ten powinien także wyglądać atrakcyjnie i nowocześnie. Z tego właśnie względu powstałranking głośników samochodowych, który zawiera najlepsze modele, jakie znaleźć można na rynku. Jest to więc zestawienie, z którym powinna zapoznać się każda osoba, która zastanawia się, jaki model warto wybrać do swojego pojazdu. 

5. Jbl Harman STAGE2 2524 Głośniki Samochodowe 13 cm

Są to bardzodobre głośniki samochodowez polipropylenowymi wooferami zapewniającymi bardzo mocne i wyraziste basy, a także średnie tony. Z kolei tweetery uzupełniają dźwięki o wysokie tony. Dzięki temu jakość emitowanego dźwięku jest zadowalającej jakości. Formowana wtryskowo membrana została zaprojektowana oraz stworzona w taki sposób, aby zapewnić wysoką wytrzymałość głośników. Emitują one płynny dźwięk przestrzenny i zapewniają zupełnie niezauważalne przejście pomiędzy średnimi i wysokimi częstotliwościami. Są to z pewnością jedne zlepszych modeli, jakie można wybrać. Charakteryzują się one także konstrukcją ramową, która umożliwia ich bezproblemowy montaż w każdym samochodzie. 

4. JBL BassPro Nano

Jest to model, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku, a jednocześnie zajmuje bardzo mało miejsca i bez problemu można go zamontować pod siedzeniem. Obudowa wykonana jest w całości z aluminium, dzięki czemu prezentuje się doskonale. Posiada wzmacniacz o mocy 100W, który zapewnia niesamowicie mocne basy. Jednocześnie to wszystko odbywa się przy niskiej temperaturze, a także minimalnym poborze mocy. BassPro Nano posiada filtry górnoprzepustowe i ograniczniki, które zapewniają wyjątkową wydajność na granicy możliwości. Jest to więc doskonały model dla wszystkich, którzy zastanawiają sięnad zakupem głośników do swojego auta. Głośność basów można swobodnie regulować za pomocą dołączonego do zestawu pilota. 

3. Focal Rse-165

To bardzo dobra propozycja głośnikówktóre zapewniają najwyższą jakość emitowanego dźwięku. Ich moc maksymalna wynosi 120W. Urządzenie wykonane jest z polipropylenu, dzięki czemu jest niezwykle trwałe oraz wytrzymałe. W zestawie znajdują się dwie maskownice oraz dwa głośniki basowe do umieszczenia na przodzie oraz w tylnej części pojazdu. Są to głośniki, które będą doskonale działały nawet bez konieczności podłączania do nich dodatkowych wzmacniaczy. Woofer posiada membranę, która daje neutralny, czysty dźwięk w zakresie reprodukcji średniego basu i wokalu. Brak podbarwień i zniekształceń, czysty wokal i dobra struna basowa oraz naturalne brzmienie sprawiają, że wrażenia dźwiękowe, jakie zapewniają są naprawdę niesamowite. 

2. ALPINE SXE-1750S  

Jest to zestaw jednych z najlepszych głośników samochodowych. Składa się z 4 głośników o mocy znamionowej wynoszącej 45 W i rozmiarze 165 mm. Skuteczność tych głośników wynosi 90 dB/W/m. Moc szczytowa to natomiast 280 W. Jest to model, który idealnie wpasowuje się we wnętrze wielu znanych i lubianych modeli samochodów. Są one świetnym rozwiązaniem na to, jakim sprzętem zastąpić wysłużone już głośniki fabrycznie montowane. Wszystko to za sprawą nowoczesnego, a zarazem minimalistycznego wyglądu. Głośniki te charakteryzuje dodatkowo także bardzo wysoka jakość brzmienia, która umili każdą podróż samochodem. W zestawie znajduje się instrukcja, dzięki której z łatwością uda się je zainstalować. Można podłączyć je bezpośrednio do radia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo wzmocnić dźwięk za pomocą wzmacniacza. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepszy efekt. 

1. Blaupunkt GTB 8200A

Na pierwszym miejscu rankingu głośników samochodowych znajduje się ten niezwykle popularny model firmy Blaupunkt. Jest to idealne rozwiązanie dla pojazdów, które mają niewiele miejsca w bagażniku. Wymiary skrzyni to tylko 250 x 260 x 270/202 mm, dzięki temu zajmuje ona mało miejsca. Model ten charakteryzuje moc znamionowa wynosząca 75W oraz pasmo przenoszenia w zakresie 35 Hz–500 Hz. Subwoofer posiada przemyślaną konstrukcję typu bass-reflex z wbudowanym wzmacniaczem typu D. Dzięki temu tony o niskiej częstotliwości są doskonale uzupełnione. Natomiast maksymalna moc wyjściowa BLAUPUNKT GTB 8200 A to 200 W.

Głośniki samochodowe mają ogromny wpływ na komfort jazdy samochodem. Wybierając konkretny model, konieczne jest dopasowanie ich do wielkości pojazdu oraz miejsca, jakie przeznaczone jest właśnie na głośniki. Na rynku dostępne są bowiem modele o różnych rozmiarach, a ich szerokość powinna być dobrze dopasowana do klasy samochodu, a także jego wielkości. Zastanawiając się, które głośniki samochodowe będą najlepszym rozwiązaniem, trzeba koniecznie zwrócić także uwagę na ich parametry techniczne. Dzięki temu jakość emitowanego dźwięku będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom. Powinny one charakteryzować się dobrą akustyką oraz wzmocnieniem dźwięku.