Folia do oklejania samochodów to interesujące rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, aby zabezpieczyć lakier lub zmienić kolor pojazdu bez rozbierania go na części czy wykonywania skomplikowanych prac. Auto można okleić folią bezbarwną lub kolorową, ale bardzo ciekawą propozycją jest także folia drewnopodobna 3m, która gwarantuje niecodzienny efekt nawiązujący do stylu klasycznych samochodów. Warto wiedzieć jak wykorzystać taki produkt i o czym pamiętać podczas naklejania folii.
Dlaczego warto zdecydować się na wykorzystanie folii na samochód?
Na stronie Motos.pl można znaleźć wiele niezwykle efektownych rodzajów folii na samochód. Dlaczego warto zwrócić uwagę na taki produkt? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nic nie robi takiego wrażenia na drogach, jak samochód, który znacznie się wyróżnia się oryginalnością i ciekawym designem.
Oklejanie samochodów (również folią drewnopodobną 3m) nie jest nową praktyką, wręcz przeciwnie, wykorzystanie takiego rozwiązania jest popularne od dawna. Od lat wiele firm okleja swoje środki transportu, aby uwidocznić logo, nazwę marki itd. Takie zabiegi są także stosowane w przypadku pojazdów rajdowych. W ten sposób zostają one wyeksponowane i stają się unikalne. Coraz częściej spotyka się także prywatne samochody oklejone folią. Głównym powodem takiej decyzji właściciela auta może być kaprys związany z chęcią zmiany koloru nadwozia. Jak wspomnieliśmy wcześniej, naklejanie folii może też zabezpieczyć lakier. Ponadto, samochody dekorowane w ten sposób stają się wyjątkowe i wyróżniają się spośród tysiąca innych pojazdów. Przy okazji oklejenie auta folią pomoże także zamaskować wszelkie jego niedoskonałości.
Współcześnie oklejanie samochodów folią jest coraz bardziej popularne, ponieważ postęp technologiczny umożliwia zastosowanie niezwykle trwałych folii, które potrafią wytrzymać w nienaruszonym stanie nawet przez 10 lat. Folie zabezpieczają przez kamykami, które wystrzelają spod opon podczas jazdy, a także przed asfaltem, solą, gałązkami i drobnymi otarciami. Dużą zaletą jest także to, że folii można się pozbyć w dowolnym momencie bez uszkadzania lakieru.
Jak okleić samochód folią?
Wiele osób zastanawia się jak przykleić folię na samochód. W pierwszej kolejności należy właściwie przygotować pojazd. Należy go porządnie umyć i odtłuścić, aby mieć pewność, że produkt dokładnie przyklei się do nadwozia. Wszelkie pozostałości po kurzu czy szamponie mogą znacznie utrudnić sprawę.
Duże znaczenie ma wybór folii. W sklepie motos.pl dostępne są produkty, które z pewnością wytrzymają zarówno mrozy, jak i upały, a podczas ściągania nie odejdą razem z lakierem.
Po przygotowaniu powierzchni należy nałożyć folię na mokre elementy karoserii i dokładnie wygładzić produkt. Jeżeli stosuje się folię wylewną, trzeba nałożyć ją na lakier i za pomocą opalarki ogrzać tak, aby wytworzyła gładką strukturę, która będzie idealnie dopasowana do karoserii.
Ostatnim etapem prac jest dokładne wygładzenie całej powierzchni oraz usunięcie pęcherzyków powietrza, które powstały pod warstwą folii. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalistycznej rakli, która często dostępna jest w zestawie z folią.
Jeżeli nakładana folia ma służyć celom reklamowym, należy nałożyć ją bardzo precyzyjnie, dzięki czemu nie naruszymy elementów graficznych i będziemy mieć pewność, że znajdują się one w odpowiednim miejscu. Przesunięcie nawet o kilka milimetrów może sprawić, że efekt będzie daleki od oczekiwanego.
Idea oklejania aut folią jest w ostatnim czasie bardzo popularna, głównie za sprawą spektakularnych efektów. Trzeba tylko wiedzieć jak położyć folię na samochód i w jaki sposób ją zamocować. Coraz więcej aut spotykanych na drogach przyciąga wzrok przez swój niebanalny wygląd i efekty graficzne. Chcąc się wyróżnić, z pewnością warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Wcale nie potrzeba posiadać zaawansowanych umiejętności technicznych, aby przeprowadzić cały proces poprawnie i satysfakcjonująco. Warto spróbować samodzielnie odmienić wygląd własnego samochodu.