Jak dbać o drukarkę Canon PIXMA TS3150?

Współcześnie od swoich drukarek oczekujemy znacznie więcej niż druk wysokiej jakości. Chcemy, aby były wielofunkcyjne i taka właśnie jest drukarka Canon PIXMA TS3150. Jedno wciśnięcie guzika na obudowie pozwala nam sparować drukarkę z urządzeniem mobilnym. Dzięki tej funkcji możemy wydrukować dokumenty lub zdjęcia bezprzewodowo i szybko, bez włączania komputera. Dodatkowo drukarkę można sparować także z chmurą, na której trzymamy swoje pliki. To rozwiązanie pozwala nam na szybkie wydrukowanie danego dokumentu bądź zapisanie go, gdyż drukarka Canon PIXMA TS3150 to trzy urządzenia w jednym: drukarka, w której przewidziano możliwość wykorzystania papieru fotograficznego do drukowania wysokiej jakości zdjęć, skaner oraz kopiarka. Nie ma więc wątpliwości, że drukarka Canon PIXMA TS3150 to urządzenie wielu możliwości. Jak jednak o nie dbać, żeby służyło nam jak najdłużej?

Jak dbać o swoją drukarkę, czyli tusze do drukarki Canon Pixma TS3150 i nie tylko

W drukarce Canon Pixma TS3150 zastosowano dwie kasety atramentowe FINE, co w praktyce ułatwia wymienianie pojemników. Sama czynność zajmuje zaledwie kilka minut. Dodatkowo ich duża pojemność pozwala obniżyć koszty użytkowania samej drukarki. Szacuje się, że jest to oszczędność w granicach do 30% na wydruku pojedynczej strony, oczywiście w stosunku do kosztów użytkowania standardowych kaset. Jednak na przedstawione powyżej obniżenie kosztów możemy liczyć w przypadku wykorzystania odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, czyli tuszu i papieru. Może brzmieć to banalnie, ale papier wysokiej jakości, pochodzący od sprawdzonego producenta, rzadziej będzie ulegać zacinaniu się, czego za wszelką cenę wolelibyśmy uniknąć – w tej sytuacji trzeba bowiem kartkę lub nawet kilka wyciągnąć z wnętrza urządzenia. Spowalnia to pracę, wyciągnięte kartki zazwyczaj już nie nadają się do ponownego użycia i zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia drukarki, zwłaszcza gdy dochodzi do szarpania się z zaciętym papierem. Dlatego lepiej zainwestować w lepszej jakości papier, co oszczędzi nam nieprzyjemnych sytuacji.

Kolejną sprawą są tusze do Canon PIXMA TS3150, czarny i kolorowy, gdyż – jak zostało już wspomniane – urządzenie wyposażone jest w dwie kasetki atramentowe. Najlepiej zakupić je bezpośrednio u producenta, co gwarantuje ich jakość. Alternatywą dla tego rozwiązania są oferowane na rynku tusze zamienniki do drukarki Canon PIXMA TS3150. Ich jakość jest porównywalna do oryginałów, co jest z pewnością zaletą, a także są znacznie tańsze. Należy jednak pamiętać, że gdy wybieramy zamienniki tuszów Canon PIXMA TS3150, powinniśmy nabyć je ze sprawdzonego źródła np. ze sklepu cieszącego się dobrymi opiniami kupujących. Zwłaszcza, że tusz wysokiej jakości gwarantuje idealny wydruk charakteryzujący się głębokimi kolorami i bez żadnych defektów np. smug. Lepiej więc zainwestować w oryginalny tusz do drukarki Canon PIXMA TS3150 lub w wysokiej jakości zamienniki, aby móc cieszyć się pełnią możliwości swojego urządzenia wielofunkcyjnego. W końcu ma ono ułatwić nam pracę, a nie przysparzać problemów.

Drukarka Canon PIXMA TS3150 posiada wytrzymałą konstrukcję, odporną na zarysowania czy ślady po palcach, jednak pomimo tego warto dodatkowo o nią zadbać. Przede wszystkim należy regularnie czyścić swoje urządzenie wielofunkcyjne z kurzu oraz wszelkich zabrudzeń. W tym celu możemy wykorzystać kilka akcesoriów dostępnych na rynku, np. zwykłe chusteczki czyszczące pomogą nam pozbyć się wszechobecnego kurzu. Warto też zaopatrzyć się w specjalną piankę przeznaczoną do czyszczenia ekranów LCD. W sposób bezpieczny dla sprzętu usuwa ona wszelkie ślady po odciskach palców, co bywa często frustrujące, gdy chcemy skorzystać z danego urządzenia. Samą obudowę można wyczyścić pianką do powierzchni plastikowych, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z zabrudzeniami, które mocno przylgnęły do naszej drukarki. Z takim zestawem akcesoriów czyszczących żaden brud nie będzie nam straszny. Czystość w połączeniu z wysokiej jakości papierem oraz oryginalnymi tuszami do Canon PIXMA TS3150 lub jego wysokiej klasy zamiennikami zapewni naszemu urządzeniu wielofunkcyjnemu sprawność na wiele lat.