Uszkodzona hulajnoga elektryczna – jak naprawić?

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które może służyć do przemieszczenia się. Dzięki osiąganiu szybkości oraz poręczności można jeździć na niej bez zmęczenia z prędkością nawet do 25 km/h.  Przy tym nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a możliwość złożenia jej sprawia, że możesz zabrać ją wszędzie ze sobą. Podobnie jak pozostałe urządzenia hulajnoga elektryczna może ulegać awariom oraz uszkodzeniom. Na co zwrócić uwagę podczas naprawiania jej?

Hulajnogi idealnie nadają się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do przemieszczania się na niej nie potrzebujesz uprawnień do jazdy, ponieważ prawo polskie nie uznaje urządzenia jako pojazd. Można poruszać się na niej po chodniku albo po poboczu. Jazda na hulajnodze elektrycznej jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Może poruszać się na niej każdy bez względu na siłę albo kondycję, która byłaby potrzebna w trakcie jazdy na rowerze lub hulajnodze tradycyjnej.

Awaria hulajnogi – wymiana akumulatora

Nieprawidłowe obchodzenie się z akumulatorem hulajnogi może doprowadzić do jego awarii. Dlatego na etapie jego wymiany, warto, abyś wiedział jaki rodzaj akumulatora znajduje się w Twojej hulajnodze. Dzięki temu bez żadnego problemu dopasujesz jego model. W urządzeniach dostępnych obecnie na rynku znajdują się akumulatory litowo-jonowe albo litowo-żelazowo- fosforanowe. Używając takich sprzętów, warto praktykować zasadę częstego, ale krótkiego ładowania.

Awaria akumulatora – ładowanie hulajnogi

Należy zrezygnować z podłączania pojazdu do prądu na całą noc. Dlatego, że kiedy próg ładowania osiągnie 100%, dalsze podpięcie może okazać się szkodliwym dla baterii. Dodatkowo warto sprawdzić, czy w karcie gwarancyjnej znajduje się napis dotyczący pozostawienia baterii w stanie ładowania powyżej 24 godzin. W takim przypadku przekroczenie tego czasu będzie skutkowało zerwaniem umowy gwarancyjnej.

Zalanie urządzenia – hulajnoga elektryczna nie działa

W trakcie jazdy na hulajnodze, podczas siąpienia deszczu, może dojść do zalania hulajnogi. W takiej sytuacji najpierw staraj się, dokładnie wysuszyć urządzenie. Nie przegrzewaj jej ani nie kładź na grzejnikach. Dlatego że w ten sposób możesz doprowadzić do uszkodzenia elektroniki znajdującej się w nim.

Brak mocy wyjściowej – awaria hulajnogi

Jeśli po uruchomieniu pojazd nie będzie działał, może to oznaczać, że w urządzeniu nie ma zasilania. Sprawdź, czy bateria jest prawidłowo zainstalowana. W takiej sytuacji, aby sprawdzić, czy bateria działa w prawidłowy sposób, wystarczy naładować ją. Jeśli nie, wtedy konieczna jest jej wymiana.

Zakres jazdy maleje – awaria urządzenia

Kiedy zakres jazdy maleje, przyczynami mogą być: niewystarczające naładowanie akumulatora, małe ciśnienie w oponie, częste hamowanie, starzenie się baterii albo niska temperatura otoczenia. Warto sprawdzić wtedy, czy ładowarka nie jest uszkodzona, ciśnienie w oponach jest właściwe, lub podładować baterię do pełna.

Brak wyświetleń na wyświetlaczu – hulajnoga nie działa

Jeśli na wyświetlaczu pojazdu nie są widoczne żadne parametry, wtedy powodami mogą być brak zasilania, uszkodzenie konwertera zasilania, jak i usterka deski rozdzielczej. W takiej sytuacji, wystarczy sprawdzić, czy bateria jest podłączona albo odesłać urządzenie do serwisu.

Hulajnoga xiaomi nie dziala – wymiana części

W niektórych wymienionych przypadkach konieczna jest wymiana części na nowe. Wszystkie akcesoria do hulajnogi dostępne są w sklepach internetowych. Oprócz szerokiej oferty sklep oferuje realizowanie zamówień w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia oraz darmową dostawę już od 150 złotych. W sklepie dostępne są części do hulajnóg elektrycznych: Xiaomi M365, Xiaomi M365 Pro, Xiaomi Mi 1S / Essential, Xiaomi Mi Pro 2, Ninebot Max G30, Motus Scooty 10. Sklep internetowy proponuje wysokiej jakości obsługę. Każdy klient otrzyma wsparcie w zakresie merytorycznym oraz technicznym na każdym etapie współpracy z nami. Dziękujemy dotychczasowym Klientom za okazane nam zaufanie i wyrażenie pozytywnej opinii na temat współpracy z nami. Nowych serdecznie zapraszamy do współpracy z nami.