Alkomat Drager 6820 – cena, właściwości

Alkomat Dräger 6820 to tester nowej generacji, który spełnia najbardziej rygorystyczne normy w zakresie badań alkoholowych w kraju oraz w Unii Europejskiej. Wybrane urządzenie pomiarowe zostało zaprojektowane jako wysokiej klasy tester do użytku prywatnego oraz sprzęt dowodowy dla służb porządkowych. W ofercie sklepu Polskie Centrum Kalibracji znajdziesz alkomat niemieckie marki Dräger nie tylko w konkurencyjnej cenie, ale także otrzymasz go ze świadectwem kalibracji, które poświadcza jego dokładność pomiarową.

Dräger 6820 – sposób działania, właściwości i zastosowanie

Jak pokazują opinie, alkomat Drager 6820 to zaawansowane technologicznie urządzenie przesiewowe, dzięki któremu możliwy jest nie tylko pomiar stężenia alkoholu, ale także rejestracja otrzymanych wyników, a nawet ich wydruk i przesył. Wybrany alkomat ma uniwersalne zastosowanie, ponieważ pozwala na wykonanie badania w trybie aktywnym i pasywnym: w tym celu tester posiada ustnik typu lejek umożliwiający bezkontaktowy pomiar stężenia alkoholu. Dräger 6820 został wyposażony w wyjątkowo czuły sensor elektrochemiczny określany mianem policyjnego, który gwarantuje dokładność i powtarzalność pomiaru na poziomie +/- 0.5% w 0.1‰. Wyjątkowa szybka gotowość alkomatu do pracy już po 2 sekundach po włączeniu oraz 3-sekundowy czas poboru pojedynczej próbki sprawiają, że alkomat stanowi standardowe wyposażenie służb mundurowych, służąc jako sprzęt przesiewowy. Tester pozwala bowiem na wykonanie bardzo dużej liczby pomiarów w krótkim czasie. Dlatego Dräger 6820 może być z powodzeniem stosowany także przy organizacji imprez masowych czy kontrolach pracowniczych. Z kolei kompaktowy rozmiar alkomatu niemieckiej marki pozwala na dyskretny pomiar w każdym miejscu, jeśli potrzebujesz skontrolować poziom alkoholu przed podróżą czy następnego dnia rano.

Alkomat Dräger 6820 – profesjonalny i funkcjonalny alkomat

Alkomat Dräger 6820 posiada bardzo dużo funkcji, dzięki którym jego użycie jest wyjątkowo wygodne, a sam tester spełnia zadanie profesjonalnego urządzenia pomiarowego. Są to przede wszystkim:

  • licznik pomiarów oraz pamięć ostatnich 5000 wyników,
  • możliwość zmiany jednostki pomiarowej,
  • możliwość wyświetlenia wyniku na dwa sposoby: za pomocą kolorowych diod LED lub w postaci cyfrowej na wyświetlaczu,
  • wyświetlacz graficzny LCD o wysokiej rozdzielczości (informujący o wyniku testu oraz liczbie pomiarów w pamięci),
  • tryb autodiagnostyki sensora w przypadku wykrycia uszkodzenia,
  • funkcja automatycznego wyłączenia w trybie bezczynności,
  • rozbudowany system komunikacji dźwiękowej (początek, koniec pomiaru, rozładowanie baterii, uszkodzenie sensora),
  • wskaźnik poziomu baterii,
  • możliwość wymiany jednostki pomiarowej.

Dodatkową funkcją, jaką posiada Dräger 6820, jest możliwość podłączenia testera do komputera lub drukarki za pomocą portu USB lub zdalnie, która sprawia, że alkomat może być stosowany także jako tester dowodowy. Do produkcji Dräger użyto także wysokiej klasy surowców, dlatego obudowa urządzenia jest odporna na wstrząsy, ewentualne upadki czy uszkodzenia. Oferowany przez sklep model posiada również certyfikat ochrony IP54, który gwarantuje jego wodoszczelność oraz możliwość użytku także w wysokich temperaturach do 50°C.

Alkomaty Dräger w Polskim Centrum Kalibracji – wysoka jakość w niskiej cenie

Polskie Centrum Kalibracji posiada w ofercie alkomat Dräger 6820, który jest skalibrowany i gotowy do użycia od razu po zakupie. Kupując testery alkoholowe w wybranym sklepie, masz gwarancję tego, że pomiary będą precyzyjne, a sam alkomat mniej podatny na wahania wskazań pomiarowych. W zestawie otrzymujesz także: 3 dodatkowe ustniki do wielorazowego użytku, z których każdy jest osobno pakowany, baterie alkaliczne oraz eleganckie etui do przechowywania testera. Wraz z alkomatem Polskie Centrum Kalibracji dostarcza także świadectwo kalibracji Głównego Urzędu Miar, które informuje właściciela o tym, że tester przeszedł adiustację na certyfikowanym sprzęcie w oparciu o laboratoryjne wzorce etanolowe.