puder w kamieniu

Jak działa puder w kamieniu?

Rynek makijażowy przeszedł ogromną ewolucją w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Wysoka dostępność kosmetyków, mnogość formuł, wiele rodzajów wykończeń i szeroka gama odcieni sprawiają, że wybór odpowiedniego produktu do twarzy nie jest już tak trudnym zadaniem. Nie ulega wątpliwości, że jednym z fundamentalnych elementów w rutynie makijażowej jest odpowiednie utrwalenie, za które odpowiada puder. Na półkach drogeryjnych występuje on w formie sypkiej lub w kamieniu. Puder w kamieniu to kompaktowe rozwiązanie, które znacząco różni się w zastosowaniu, od pudru sypkiego. Jak wybrać najlepszy puder w kamieniu? Czym się sugerować przy zakupie?

Najlepszy puder w kamieniu – czy jest lepszy od sypkiego?

Zarówno puder sypki, jak i prasowany, ma swoje plusy i minusy. Decydując się na zakup tego kosmetyku, warto wiedzieć, czym różnią się od siebie te dwa rodzaje formulacji. Wysokiej jakości pudry sypkie są dokładnie zmielone, dzięki czemu zapewniają nie tylko doskonałe utrwalenie, ale i wygładzenie cery. Stanowią doskonałe rozwiązanie do wymagających miejsc na twarzy, takich jak np. okolica pod oczami. Pudry sypkie są jednak ulotne, przez co należy liczyć się z tym, że część produktu zostanie zmarnowana. Nie sprawdzą się również do torebki, ponieważ mogą się wysypać. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie z kolei puder w kamieniu. Jego kompaktowa forma pozwala na swobodne umieszczenie go w torebce i swobodne użycie w celu poprawy makijażu w ciągu dnia. W związku z tym warto postawić na opakowanie, które ma w środku lustereczko.

Jak wybrać najlepszy puder w kamieniu?

Wybór pudru w kamieniu powinien być poprzedzony świadomą decyzją odnośnie efektu, jaki chcemy osiągnąć. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów wykończeń. Wykończenie matowe to propozycja dla osób, które potrzebują mocnego utrwalenia, nie lubią efektu świecenia się twarzy, lub mają problemy z nadmierną ilością wydzielanego sebum. Wykończenie rozświetlające stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią efekt skóry z tzw. naturalnym glow. W przypadku występowania zmian skórnych, tj. trądzik, czy zaskórniki, sugeruje się korzystanie z matujących formuł, ponieważ rozświetlające wykończenie podkreśla strukturę cery. Na rynku dostępne są również pudry o wykończeniu satynowym. Zapewniają one optymalne utrwalenie, subtelne rozświetlenie i wygładzenie twarzy.

Najlepszy puder w kamieniu – jak dobrać odcień?

Wybór odpowiedniego odcienia pudru bywa niełatwym zadaniem. Światła w drogeriach zwykle nie odzwierciedlają rzeczywistego odcienia danego produktu. W przypadku skrajnie jasnych karnacji, warto zdecydować się na puder transparentny. Występuje on w białym kolorze, jednak nie powoduje efektu wybielenia. Pudry o żółtym zabarwieniu to propozycja dla osób, które mają ciepły odcień cery. Posiadacze i posiadaczki chłodnego tonu skóry mogą zdecydować się na różowe odcienie. Pudry z kolorem z pewnością podbiją również krycie podkładu. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy puder w kamieniu nie zmieni na stałe wyglądu cery. Podstawą jest świadoma, zrównoważona i indywidualnie dobrana pielęgnacja.