smoczek

Jak czyścić smoczek uspokajający?

Jak wiadomo, smoczek zaliczany jest do podstawowych elementów wyprawki niemowlęcej. Oczywiście wspomniany produkt ma bardzo dużą grupę przeciwników. Jego używanie w pewnych sytuacjach może okazać się zbawienne. Smoczek będzie pomocnym i niezbędnym gadżetem codziennego użytku tylko wtedy, gdy rodzice będą o niego właściwie dbać. Jak czyścić smoczek uspokajający?

 

Smoczek uspokajający jak czyścić?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że organizm niemowlęcia jest bardzo wrażliwy w pierwszych miesiącach życia. Ponadto układ odpornościowy nie działa tak jak powinien. Oznacza to tym samym, że praktycznie wszystkie drobnoustroje będą stanowiły dla niego ogromne zagrożenie. Należy zaznaczyć, że stosunkowo szybko namnażające się niebezpieczne bakterie uwielbiają osadzać się na dziecięcych smoczkach. Właściwa higiena odgrywa znacznie większą rolę niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest systematyczne czyszczenie smoczka.

Warto również przynajmniej raz dziennie sterylizować wspomniany produkt. Niezwykle skuteczną metodą jest wyparzanie smoczka wrzątkiem. Można przelewać go kilka razy wrzącą wodą lub zanurzyć produkt w całości w wodzie i gotować przez 5 minut. Godny uwagi jest jednak fakt, że zbyt długie gotowanie smoczka w wodzie może doprowadzić do jego deformacji. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób wykorzystuje specjalny płyn do mycia butelek i smoczków. Nie można zapomnieć, aby po umyciu odstawić wspomniany produkt na czystą powierzchnię i odczekać do momentu wyschnięcia. 

Jak dbać o smoczek uspokajający?

W trakcie codziennego używania wspomnianego smoczka uspokajającego rodzice nie mogą pod żadnym pozorem zapomnieć o jego odpowiednim przechowywaniu. Nie jest zalecane chowanie wspomnianego produktu do kieszeni, wrzucanie luzem do torebki czy do reklamówki z zakupami. Należy zaznaczyć, że ta część smoczka, która później trafi do ust niemowlęcia, będzie miała kontakt z bakteriami. Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalny pojemnik przeznaczony do przechowywania.

W najprostszym możliwym ujęciu jest to plastikowe etui, które będzie strzegło smoczka przed różnego rodzaju zabrudzeniami dzięki szczelnemu zamknięciu. Ogromnym atutem tego rodzaju produktu są zaczepy. W ten sposób rodzice nie będą mieli problemu z przymocowaniem etui do wózka. Bardzo dobrą opcją jest również kupienie specjalnego uchwytu czy łańcuszka, który można będzie zaczepić z jednej strony do smoczka, a z drugiej do wózka czy  ubranka pociechy. 

Co warto wiedzieć o sterylizatorze do smoczków?

Warto wiedzieć, że do smoczków można bez większego problemu używać także różnego rodzaju sterylizatorów. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są sterylizatory elektryczne, mikrofalowe czy parowe. Poszczególne modele działają na tej samej zasadzie. Różnica będzie jednak polegała na wielkości, a także sposobie zasilania. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że butelki oraz smoczki mogą utrzymywać sterylność nawet przez 24 godziny. Należy zaznaczyć, że na rynku są dostępne modele, które są zasilane na baterie. Oznacza to tym samym, że istnieje możliwość wykorzystania ich podczas podróży. Godny uwagi jest również fakt, że w jednym momencie można sterylizować nawet kilka butelek czy smoczków. 

Czego powinno się unikać?

Należy pamiętać, że z jednego smoczka nie może korzystać więcej, niż jedno niemowlę. Nie jest również zalecane szybkie mycie wspomnianego produktu polegające na oblizaniu go przez mamę. Może to bowiem przyczynić się do przeniesienia bakterii z mamy na dziecko, a także doprowadzić do rozwoju stanów zapalnych jamy ustnej czy zatrucia. Złym nawykiem jest także próba zachęcenia dziecka do włożenia smoczka do buzi poprzez wcześniejsze zanurzenie go w cukrze, sokach czy miodzie. Nie można zapomnieć o wymianie smoczka przynajmniej raz na 6-8 tygodni. Istotne znaczenie będzie odgrywało jego regularne sterylizowanie i czyszczenie. Osoby, które są zainteresowane zaopatrzeniem się w wysokiej jakości smoczek, powinny zapoznać się ze stroną: https://terdeals.com/pl.