samochód

Wynajem samochodu bez karty kredytowej – jak to wygląda?

Wypożyczenie samochodu to często bardzo duże ułatwienie w przemieszczaniu się, jednak nierzadko pojawiają się komplikacje, gdy trzeba za to auto zapłacić. Czego dotyczą? Przede wszystkim formy zapłaty, ponieważ w większości wypożyczalni w Polsce konieczne jest posiadanie karty kredytowej. Czy można wypożyczyć auto bez karty kredytowej?

Jakie zasady trzeba spełniać, aby móc wypożyczyć auto?

Jeśli nie jesteś jeszcze posiadaczem własnego pojazdu lub sprzedałeś swoje poprzednie auto np. do skupu samochodów w Warszawie, to zastanów się, czy na pewno chcesz inwestować w zakup kolejnego. Wynajem auta osobowego to komfort i wygoda, a także wsparcie ze strony wypożyczalni. Obecnie coraz popularniejszą formą wypożyczania samochodów staje się korzystanie z form internetowych, ponieważ jedyne co trzeba zrobić, to wypełnić formularz i zaczekać na odpowiedź. Przy dokonywaniu takiej rezerwacji do obowiązków klienta należy sprawdzenie warunków wypożyczenia auta – między innymi tych dotyczących płatności.

Czy możliwy jest wynajem samochodu bez karty kredytowej w Polsce? Aby wypożyczyć auto na terytorium Polski, należy spełniać kilka warunków – między innymi mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy nie krócej niż rok. Ponadto każda osoba, która chce skorzystać z tej usługi musi przedstawić dwa dokumenty ze zdjęciem potwierdzające tożsamość – pierwszym z nich, a zarazem koniecznym, jest oczywiście prawo jazdy. Natomiast drugi klient ma prawo wybrać samodzielnie – może to być zarówno dowód osobisty, jak i paszport. 

Jeżeli chodzi o regulowanie płatności za auto, to większość wypożyczalni wymaga od klientów posiadania karty kredytowej, a w przypadku wypożyczania drogiego modelu konieczne może okazać się zabezpieczenie płatności za pomocą dwóch kart. Przy tej metodzie płatności wymagane środki zostają zablokowane, a użytkownik posiada limit korzystania z pieniędzy na koncie – ponieważ wypożyczalnia musi ubezpieczyć się na wypadek ewentualnych zdarzeń. Co w sytuacji, kiedy nie chcesz płacić kartą kredytową lub jej nie posiadasz? Czy wynajem auta bez karty kredytowej jest możliwy?  Na rynku dostępne są firmy, które oferują wypożyczenie pojazdu bez konieczności posiadania tego elementu – natomiast istnieje ich naprawdę niewiele. Wynajem samochodu bez karty kredytowej jest oferowany przez wypożyczalnie bardzo rzadko ze względu na to, że w takiej sytuacji pracownik musi osobiście dokonywać wpłaty na konto bankowe przedsiębiorstwa, co wiąże się z mniejszą wygodą i dłuższym oczekiwaniem na zaksięgowanie pieniędzy.

Jak wypożyczyć samochód bez karty kredytowej? Sposoby płatności za wynajem auta

Jeśli zastanawiasz się nad wypożyczeniem auta, to z pewnością jesteś ciekaw, jakie istnieją metody płatności, które oferują wypożyczalnie. Wynajmując samochód, zazwyczaj masz do wyboru kilka sposobów na dokonanie wpłaty za usługę. Najprostszym jest zapłata przy użyciu karty kredytowej – wówczas odpowiednia ilość środków pieniężnych zostaje zablokowana, a koszty obejmują zarówno wypożyczenie samochodu, kaucję, jak i paliwo. 

Wypożyczenie auta bez karty kredytowej również jest możliwe, wówczas klient może dokonać płatności gotówkowej. W takiej sytuacji zarówno kaucja, jak i zapłata za cały okres wynajęcia pojazdu może zostać uregulowana za jednym zamachem – jednak niewiele wypożyczalni posiada w ofercie taką możliwość rozliczenia.

Jeśli nie chcesz korzystać z karty kredytowej, a wypożyczalnia nie obsługuje płatności gotówkowych, to możesz zorientować się, czy dana firma akceptuje przelewy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie tracisz swobody finansowej, nie posiadasz limitu na karcie i możesz dysponować środkami pieniężnymi według własnego zapotrzebowania. Płatności bez karty są jawne i nie ma w nich żadnych ukrytych kosztów, które mogłyby Cię zaskoczyć, kiedy będziesz zwracać auto do wypożyczalni. Bardzo często zdarzają się także sytuacje, że wcześniejsza rezerwacja i dokonanie przelewu z góry wiąże się z niższymi kosztami wypożyczenia samochodu.