szafa

Szafy na zamówienie – dlaczego warto?

Szafa stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Służy ona do przechowywania ubrań, pomaga ograniczyć bałagan oraz uporządkować przestrzeń. Dla niektórych może także stanowić skarbiec, w którym przechowywane są skarby z dzieciństwa lub sezonowe ubrania, które akurat nie są obecnie potrzebne. W sklepach meblowych znaleźć można wiele modeli, przeznaczonych zarówno do sypialni, jak i do mieszkania. Jednak co w sytuacji, gdy żadna szafa nie przypadnie komuś do gustu? W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem może okazać się szafa na zamówienie.

Szafy na zamówienie Kraków — wybierz swój rozmiar

Największym problemem związanym z szafami dostępnymi w marketach jest ich rozmiar. Producenci oferują konkretne rozmiary mebli. Niestety czasami ze względu na specyficzną architekturę, występowanie skosów czy oryginalny wystrój sypialni nie każdy może sobie pozwolić na wybór takiego mebla. Szafy na zamówienie (Kraków) posiadają tę przewagę, że klient może dowolnie wybierać wymiary, które najlepiej będę pasowały do danego pomieszczenia.

Aby zamówić szafę na wymiar, trzeba przede wszystkim określić, jak duży mebel jest potrzebny. Niezbędne okażą się dokładne wymiary. Dzięki temu klient będzie mógł dopasować szafę, która najlepiej będzie pasowała wymiarowo do pomieszczenia. Producent, który otrzyma konkretne wymiary, dokładnie przytnie wszystkie elementy w taki sposób, aby idealnie wpasowały się w całą przestrzeń. Jest to więc doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy w sklepach meblarskich znalezienie pasującego mebla okaże się dużym wyzwaniem.

Szafa na zamówienie — dowolność wyboru

Odpowiednie wymiary to nie wszystko. Bardzo często domownikom zależy również, aby mebel pasował kolorystycznie do reszty wystroju. Szafy na zamówienie (Kraków) dostępne są w dowolnych wersjach kolorystycznych, a od klienta zależ, na jaki się zdecyduje. Ponadto decydując się na takie rozwiązanie, możliwe jest także wybranie rodzaju drewna, z jakiego ma być wykonana szafa.

Szafy na zamówienie (Kraków) posiadają jeszcze jedną zaletą. Chodzi konkretnie o wybór dodatków, jakie ma posiadać mebel. Klient może zdecydować, czy drzwi w szafie będą otwierane, czy przesuwane. Ponadto mebel może być wyposażony w inne akcesoria, takie jak specjalne szuflady, wbudowany stojak na buty, czy oświetlenie LED-owe, które sprawi, że szafa będzie wyglądała efektownie. Klient może zadecydować również, czy mebel będzie wyposażony w lustro oraz ile będzie w nim półek.

Szafa na wymiar — co warto wiedzieć?

Szafa na zamówienie nie musi być wcale wolnostojącym meblem. Wiele osób decyduje się również na meble wnękowe z przesuwanymi drzwiami. Dzięki temu szafa jest dyskretnie schowana i nie zabiera dużo przestrzeni. Ponadto wybór szafy na wymiar daje możliwość urządzenia przestrzeni, które, mogłoby się wydawać, są bardzo trudne do zagospodarowania. Producenci oferują, chociażby specjalne modele, które można wstawić w skosie pod schodami. Dzięki temu można w łatwy sposób zagospodarować trudną przestrzeń i zyskać miejsce na przechowywanie najpotrzebniejszych rzeczy.