Jakie rolety do plastikowych okien?

Okna plastikowe mają wiele zalet, dlatego są bardzo popularne i obecne w wielu mieszkaniach i domach. Warto uzupełnić je jednak o funkcjonalne rolety, które będą nie tylko praktyczne, ale również ładne. Pamiętaj, że wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od Twoich preferencji i oczekiwań względem nich. Sprawdź, jakie rolety do plastikowych okien wybrać.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze rolet?

 

Nie każda roleta będzie pasowała i nadawała się do konkretnego pomieszczenia. Musisz zastanowić się, w jakich porach dnia najczęściej przebywasz w mieszkaniu i jakie aktywności tam wykonujesz – wówczas będzie mógł podejść do zakupu odpowiednich rolet bardziej profesjonalnie. Koniecznie weź pod uwagę poziom nasłonecznienia mieszkania lub konkretnego pomieszczenia, a do sypialni wybierz coś, co pozwoli zapewnić bardzo dobre zaciemnienie. Wybierając rolety do salonu postaw na coś bardziej dekoracyjnego. Rozpatrzenie wszystkich tych aspektów przed przejrzeniem ofert pozwoli Ci skupić się na określonej grupie modeli. Interesujące propozycje rolet do plastikowych okien znajdziesz w Internecie, gdzie wybór produktów jest ogromny. Ciekawą stroną z roletami jest np. https://www.as-rolety.pl/.

 

Najpopularniejsze rodzaje rolet

 

Przymierzając się do zakupu rolet, musisz wiedzieć, że nie wszystkie są takie same. Istnieją różne modele, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i sposobem zamontowania. Oto najbardziej popularne modele, dostępne na rynku:

  • Rolety dzień i noc. Model ten łączy w sobie cechy zarówno rolety, jak i żaluzji, a przy ich zastosowaniu możemy regulować ilość światła, docierającego do pomieszczenia i dostosowywać ją według własnych potrzeb. Rolety dzień i noc montowane są w prosty, bezinwazyjny sposób na ramie okna, a w razie potrzeby możliwy jest ich demontaż.
  • Rolety w kasecie. Ten model to eleganckie i praktyczne rozwiązanie, które zapewnia ochronę materiału przed zabrudzeniami oraz nadmiernym promieniowaniem UV – dzięki czemu nie stracą one swojego koloru tak szybko jak inne. Dodatkowo roleta w kasecie posiada prowadnice, które utrzymują materiał przy szybie, co sprawia, że nawet gdy uchylisz okno rolety, będą znajdowały się w tej samej pozycji. Są to świetne rolety do okien plastikowych.
  • Rolety plisowane. Ten model, zwany inaczej plisami, możemy dostać w wielu sklepach internetowych, np. https://www.as-rolety.pl/. Materiał w plisie montowany jest pomiędzy dwoma listwami, które poruszają się w kierunku góra-dół. Dzięki tej właściwości masz duże możliwości w kwestii dostarczania do pomieszczenia określonej ilości światła. Rolety tego typu idealnie sprawdzają się na oknach o nietypowych kształtach lub specyficznych rozmiarach, a jednocześnie są świetnym rozwiązaniem do zastosowania na oknach dachowych. Plisy możemy zastosować w niemal każdym pomieszczeniu, ponieważ dostępność materiałów, z jakich mogą zostać wykonane, jest ogromna. Ponadto, tego typu rolety zajmują bardzo mało miejsca, w przeciwieństwie do rolet rzymskich, dlatego mogą być stosowane nawet w małych pomieszczeniach, np. kawalerkach.
  • Rolety rzymskie. Idealnie wpasują się we wnętrza urządzone w stylu: klasycznym, prowansalskim, vintage lub angielskim. Bardzo łatwo jest zadbać o utrzymanie tego modelu w czystości, ponieważ materiał, z którego są wykonane, można bez przeszkód prać. Ponadto, wyróżniają się one prostym montażem – można przymocować je do sufitu bądź ściany, albo wybrać sposób bezinwazyjny i skorzystać z ramy okna. Ich dużym atutem jest niewątpliwie marszczenie, które powstaje, gdy zwijasz roletę.

 

Wszystkie wyżej wymienione modele sprawdzą się świetnie jako rolety do okien plastikowych. Wybór konkretnego z nich zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, stylu pomieszczenia oraz ilości wolnego miejsca. Bardzo szerokie zastosowanie posiadają także rolety wolno wiszące, ponieważ można je zamontować zarówno do sufity, jak i do ściany. Sprawdzą się szczególnie tam, gdzie wnęki okienne są niestandardowe. Szerokość tego typu rolet może sięgać nawet 4 metry.