działka

Jak znaleźc dobrą działkę inwestycyjną?

Mówi się, że zakup nieruchomości to dobra i rozsądna decyzja. To fakt. W tym można mieć pewność, że kupno domu, mieszkania czy nawet gruntów się jak najbardziej opłaci. Niezależnie od tego, czy ktoś będzie chciał wykorzystać to dla siebie, czy będzie miał zamiar to odsprzedać z zyskiem. Każdy z tych kroków jest dobry. Warto jednak wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o grunty komercyjne we Wrocławiu, aby móc dokonać naprawdę dobrej inwestycji.

Analiza działki

Nieruchomości czy też działki najczęściej kupuje się pod okiem dobrego pośrednika. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, na co dokładnie trzeba zwrócić uwagę. Potrzebna jest fachowa analiza, która uwzględniać będzie m.in. lokalizację danego miejsca i jej odniesienia wobec innych punktów. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy dana ziemia jest dobrze zlokalizowana w stosunku do różnych punktów i usług. W tym momencie należy się mała uwaga. W jakim celu dane grunty będą wykorzystane? Po to, żeby utworzyć na nich firmę, punkt usługowy? Czy po to, żeby stworzyć w danym miejscu domy do zamieszkania w przyszłości?

Jeżeli chodzi o firmę, musi być do niej łatwy dojazd. Tym bardziej, jeżeli ktoś nastawia się na to, że każdego dnia będzie odwiedzany przez tłum klientów, ponieważ np. będzie sklepem o profilu sportowym lub zwykłym marketem spożywczym. Jeżeli chodzi o domy,ich mieszkańcy w przyszłości na pewno będą zwracać uwagę na komunikację, oddalenie od szkół, dużego miasta czy nawet zwykłych sklepów spożywczych będzie miało wpływ na zakup przez nich potencjalnego mieszkania.

Sytuacja z mediami

Kolejnym ważnym punktem jest przedstawienie sytuacji z mediami. Gdzie można odnaleźć najważniejsze przyłącza kanalizacyjne, wodne, prądu, gazu? Czy są one umiejscowione daleko od gruntów? Czy nie będzie problemu z przedostaniem się do nich? W każdej firmie, niezależnie od profilu jej działalności, potrzebne są takie przyłącza. Chociażby po to, aby móc umyć ręce. Dlatego trzeba ustalić, w jaki sposób najlepiej zagospodarować mediami, zanim podejmie się kluczową decyzję o zakupie gruntów komercyjnych we Wrocławiu lub innym dużym mieście. Trzeba odnaleźć mapy topograficzne, hydrograficzne, sozologiczne, które są łatwo udostępniane w internecie.

Księga wieczysta nieruchomości

Grunty komercyjne (Wrocław) na pewno mają bardzo atrakcyjną cenę, stanowiąc nie lada pokusę dla przyszłych inwestorów. Chętnych nie będzie brakować. Warto jednak sprawdzić, jak ma się stan prawny danej nieruchomości. Czy za kilkanaście lat nie znajdzie się zaginiony krewny, który jednak będzie rościł sobie prawo do danych gruntów? Wydawać by się mogło, że jest to sytuacja jak z filmu, ale takie rzeczy dzieją się naprawdę. Warto więc zorientować się, co na ten temat znaleźć można w księdze wieczystej nieruchomości. Można zajrzeć do niej przez Internet w systemie EKW – Elektronicznych Księgach Wieczystych. Wystarczy tylko posiadać jej numer, z którego pozyskaniem nie powinno być żadnego problemu. Dzięki temu będzie można mieć pewność co do tego, jaka jest sytuacja prawna danej nieruchomości.