włosy

Jak działa laminowanie włosów?

Dzisiaj coraz więcej osób podejmuje decyzję o świadomej pielęgnacji włosów. Nowoczesne kosmetyki pozwalają uzyskać efekty niczym z profesjonalnych salonów, jeśli tylko posiadamy odpowiednią wiedzę na temat ich działania i stosowania – a taka wiedza powoli wchodzi do mainstreamu. Dużą furorę robi obecnie laminowanie włosów. Taki zabieg można wykonać u fryzjera z pomocą keratyny, jednak jego koszt liczony jest w setkach złotych. Włosomaniaczki na co dzień stosują inne rozwiązanie, które jest już na każdą kieszeń. Chodzi o maskę na włosy z galaretki.

Laminowanie włosów – w jakim celu wykonuje się ten zabieg?

Po laminowanie włosów najczęściej sięgają posiadacze włosów zniszczonych, puszących się, matowych, szorstkich – takich, które trudno wygładzić. W takiej sytuacji kosmyki potrzebują dużej dawki protein, które skutecznie je zregenerują. W salonach fryzjerskich do zabiegu laminacji wykorzystuje się keratynę, a efekty takiej jednorazowej pielęgnacji utrzymują się kilka miesięcy. O jakich efektach mowa? Dzięki laminowaniu włosy zaczynają tworzyć gładką, błyszczącą taflę, a ponadto nie puszą się, nie rozdwajają i nie tworzą strączków. Dzieje się tak, ponieważ keratyna silnie odżywia włosy, wzmacnia je i domyka ich łuski, tworząc na ich powierzchni powłokę chroniącą przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Jest to więc zabieg, który działa nie tylko na wygląd, ale również na stan kosmyków.

Czy podobne efekty uzyskamy dzięki masce na włosy z galaretki?

Ze względu na wysokie koszty fryzjerskiego zabiegu laminacji wiele włosomaniaków decyduje się na znacznie tańszą, choć równie efektowną alternatywę, do której wykorzystują powszechnie dostępny produkt spożywczy – galaretkę lub zwykłą żelatynę. Choć efekty są takie same, laminację trzeba powtarzać częściej, ponieważ rezultaty utrzymują się do około 3 myć. Maska na włosy z galaretki wykazuje tak skuteczne działanie, ponieważ zawiera duże ilości kolagenu, który podobnie jak keratyna sprawia, że włosy są wygładzone, pełne blasku i chronione przed niesprzyjającymi czynnikami.

Jak stosować maskę na włosy z galaretki?

W pierwszej kolejności należy dokładnie umyć włosy oraz skórę głowy – albo mocniejszym szamponem, albo delikatnym, lecz dwukrotnie. Następnie z pomocą ręcznika pozbądź się z nich nadmiaru wody. Wymieszaj ze sobą 3 łyżki stołowe gorącej wody, 2 łyżki żelatyny/galaretki, a następnie dodaj 2 łyżki wybranej odżywki lub maski (najlepsze efekty uzyskasz używając kosmetyku nawilżającego). Tak przygotowaną maskę na włosy z galaretki rozprowadź równomiernie na całej ich długości, ale nie na nasadzie. Następnie nałóż foliowy czepek, a na niego ręcznik. Dla doskonałych rezultatów należy poczekać nawet do 40 minut.

Po upłynięciu tego czasu spłucz całość letnią wodą i pozostaw do wyschnięcia lub wysusz kosmyki suszarką. Aby cieszyć się efektami na dłużej, stosuj maskę na włosy z galaretki możliwie regularnie, jednak nie częściej niż raz na 2-3 tygodnie. W przeciwnym razie Twoje pasma będą przeproteinowane i nie uzyskasz pożądanych rezultatów.