Folie grzewcze Red Snake – właściwości, zastosowanie

Folie grzewcze Red Snake to nowoczesny sposób ogrzewania płaszczyznowego wnętrz z użyciem podczerwieni. Są szybsze i tańsze w montażu niż wodne instalacje podłogowe oraz niedrogie i bezpieczne w trakcie bieżącej eksploatacji. Można stosować je zarówno w nowo powstających, jak i już użytkowanych obiektach – na posadzkach oraz sufitach. Jakie są główne właściwości folii Red Snake, dlaczego warto wybrać je do ogrzewania mieszkania i gdzie znajdą  zastosowanie? Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego produktu, skorzystaj ze wskazówek, które zawarliśmy w poniższym artykule.

Właściwości folii grzewczych na podczerwień Red Snake

Nowoczesna folia grzewcza Red Snake to produkt niezwykle cienki, w którym element grzejny stanowi tkanina złożona z włókien węglowych i pasty karbonu. Taka budowa sprawia, że nawet w przypadku uszkodzenia fragmentu folii nadal będzie ona działać prawidłowo, eliminując konieczność zrywania pokrycia i wymiany zniszczonej części.

Działanie folii grzewczej polega na emitowaniu podczerwieni równomiernie ogrzewającej wszelkie obiekty we wnętrzu, które następnie oddają ciepło do otoczenia, powodując tym samym wzrost temperatury powietrza. Folie grzewcze Red Snake pozwalają na utrzymanie optymalnej wilgotności i temperatury w pomieszczeniach, gwarantując idealny komfort cieplny.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne ze względu na właściwości folii grzewczych Red Snake. Są one przyjazne alergikom, ponieważ nie powodują szkodliwej konwekcji kurzu. Zdaniem użytkowników taki sposób ogrzewania jest atrakcyjny cenowo, a zarazem w pełni wydajny. Przystępna cena folii grzewczych Red Snake sprawia również, że są one tańsze w montażu niż inne formy ogrzewania płaszczyznowego. Dodatkowo w ciągu 1 godziny można ułożyć aż 10 m2 folii, dzięki czemu wykonanie systemu grzewczego w budynku trwa wyjątkowo krótko.

Nie bez znaczenia jest również to, że folie grzewcze na podczerwień Red Snake doskonale łączą się z instalacją fotowoltaiczną. W konsekwencji ogrzewanie domu w ten sposób może być nawet całkowicie darmowe. Ważną zaletą są również osobne sterowniki w każdym pomieszczeniu, które umożliwiają precyzyjne kontrolowanie temperatury i dopasowanie jej do indywidualnych preferencji mieszkańców. Osoby, które zdecydowały się na montaż tego systemu ogrzewania w swoich domach są zadowolone z jego bezawaryjności i bezobsługowości oraz możliwości łatwego ustawienia parametrów. Jak wskazują ich opinie o foliach grzewczych Red Snake, mogą one stanowić zarówno główny, jak i dodatkowy lub punktowy sposób ogrzewania budynku.

 Zastosowanie folii grzewczych Red Snake

Folie grzewcze Red Snake można instalować na etapie budowy, przed wylaniem wylewki, ułożeniem końcowego wykończenia posadzki lub montażem podwieszanego sufitu. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je w starszym budynku, montując je w trakcie remontu wnętrza. Folie grzewcze na podczerwień Red Snake mogą być ułożone pod wylewką, na powierzchni styropianu. W takim przypadku musisz uwzględnić to, że konieczne będzie zastosowanie jastrychu o grubości od 4 do 6 cm. Jak wskazują opinie o foliach grzewczych Red Snake, wielu użytkowników decyduje się na ich montaż bezpośrednio pod panelami podłogowymi lub laminatami dedykowanymi do wykończenia posadzki. Atrakcyjna cena folii grzewczych Red Snake oraz ich nieskomplikowana instalacja powoduje, że można zastosować je również na suficie. Wystarczy wtedy przytwierdzić je pomiędzy profilami tuż pod powierzchnią płyt kartonowo-gipsowych, by cieszyć się niedrogim i wydajnym ogrzewaniem przez cały sezon jesienno-zimowy. Niezależnie od miejsca montażu, wskazane jest dodatkowe użycie pianki bądź wełny ekranowanej, które wzmocnią działanie folii Red Snake.

Folie grzewcze Red Snake to produkt, który zajmuje szczególne miejsce na rynku. Dzięki wyjątkowych właściwościach tej metody grzewczej oraz jej szerokim zastosowaniu, folie firmy Red Snake stają się częstym produktem wybieranym przez konsumentów, którym zależy na tym, by system grzewczy dawał optymalny komfort cieplny.