Czym jest home staging?

Czy jest możliwe, aby dwa identyczne mieszkania, w tej samej lokalizacji i o tej samej powierzchni różniły się od siebie cenowo nawet o kilka tysięcy złotych przy sprzedaży i kilkaset przy wynajmie? Być może pomyślisz, że nawet jeśli to prawda, tańsze mieszkanie szybciej zyska popularność, a droższe będzie musiało zaczekać na najemcę. A gdybyśmy powiedzieli Ci, że nie dość, że jest to możliwe to mieszkanie identyczne, ale droższe będzie cieszyło się dużo większym zainteresowaniem klientów? Jak to możliwe? Przekonaj się, czym jest home staging.

Nasz mózg i oczy wolą oglądać wnętrze, niż wyobrażać sobie je w przyszłości

W końcu wymaga to energii, a przede wszystkim kreatywności. Niektórzy z nawet najbardziej zaniedbanego mieszkania potrafią wysnuć wizję, jak będzie wyglądało, gdy weźmiemy się za remont. Dużo częściej jednak, osoby stojące przed wyborem lokum, zwracają o wiele większą uwagę na estetyczne i zadbane wnętrza, a gdy dodatkowo posiadają one meble i inne wyposażenie, są w stanie wyobrazić sobie siebie w danym miejscu, wygodnie mieszkających. Jeżeli jednak sprzedajemy lub chcemy wynająć mieszkanie bez poświęcania czasu na remont i pieniędzy na nowe meble, również możemy dokonać transakcji w ekspresowym tempie. Jak to możliwe?

Home staging, a remont i urządzanie wnętrz

W odpowiedzi na pojawiające się problemy związane z długotrwałym poszukiwaniem kupców lub najemców, wieloma umówionymi spotkaniami, po których nie doszło do finalizacji zakupu i ostatecznie obniżaniu ceny bazowej powstało coś absolutnie spektakularnego. Home staging to wciąż rozkwitającą dziedzina w branży nieruchomości, polegająca na odpowiednim odnowieniu wnętrz oraz ich dekoracji przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. Usługa ta, mimo że dość pokrewna, nie wchodzi w działania typowo remontowe, ani w projektowanie wnętrz. Nie chodzi w niej bowiem o kucie ścian i wymienianie większości mebli. Home staging opiera się na profesjonalnym przeanalizowaniu możliwości, jakie daje dane wnętrze, a następnie wyciągnięciu z ich ile tylko możliwe i wyeksponowanie najwiekszych zalet pomieszczenia przy jednoczesnym subtelnym ukryciu niepożądanych detali. To zajęcie dla prawdziwych fachowców, mających poczucie estetyki, kreatywnych i doświadczonych w aranżowaniu pomieszczeń na przykład małych lub dość ciemnych. Szukając firm, które w swojej ofercie mają home staging Piła to miejsce, gdzie znajdziemy wspomnianych wcześniej profesjonalistów. Z ich ofertą możemy zapoznać się tutaj: https://architektwnetrz.com.pl/home-staging-pila/. Warto tego typu usługi powierzać specjalistom, gdyż ich szybkość działania oraz skuteczność mają największy wpływ na łączny czas, jaki poświęcimy na sprzedaż, bądź wynajem lokum.

Co zatem oznacza home staging?

Za efektywnym home stagingiem idą olbrzymie wyświetlenia ogłoszeń o sprzedaży lub wynajmie mieszkania, a finalnie szybka i skuteczna transakcja. Czasem zabiegi są dość kosmetyczne, mogą to być zmiany w detalach – ładne zasłony, ramka na zdjęcie lub dekoracyjne poduszki na sofie, a czasem idą one w stronę prawdziwego remontu. Osoby zajmujące się home stagingiem mogą doradzić odświeżenie koloru ścian lub zdjęcie przestarzałej tapety, by podnieść walory estetyczne wnętrza. Najważniejsze jednak w całym procesie jest przedstawienie mieszkania w idealnym porządku, podkreślonego o dodające mu uroku dodatki. Dużą rolę odgrywa także oświetlenie – niezmiernie istotne jest, aby wnętrza były jasne i dobrze oświetlone. Nie tylko poprawi to ogólny wygląd mieszkania, ale pomoże w wykonaniu idealnych zdjęć.

Dwa fundamenty home-stagingu

Kiedy już mieszkanie jest perfekcyjnie czyste, a całość prezentuje się nieskazitelnie, powieszone zostało parę obrazków , a kilka mebli pozamienianych miejscami, przychodzi pora na właściwe i skuteczne przedstawienie potencjalnym klientom nowego lokum. Dlatego też drugim fundamentem home-stagingu jest fotografia. Przygotowanie odpowiednich zdjęć, które następnie zostaną zamieszczone na portalach z nieruchomościami, jest kluczowe, gdyż to najprawdopodobniej internet będzie pierwszym źródłem informacji o mieszkaniu. Dopiero po obejrzeniu zdjęć, zainteresowana osoba będzie chciała telefonicznie umówić się na obejrzenie mieszkania. Coraz więcej firm związanych nieruchomościami do swoich usług dodaje home staging, Piła i wiele innych miast doskonale zna potencjał mieszkań, które niewielkim kosztem można wycenić dużo drożej.