Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Kompetencje językowe w dzisiejszych czasach są na wagę złota, również pod względem zawodowym. Dodatkowy język wpisany w CV z pewnością znacznie zwiększa szansę na zaimponowanie potencjalnemu nowemu pracodawcy. Zwiększenie kompetencji językowych leży więc w interesie praktycznie każdego, kto chce nieustannie się rozwijać. Jak szybko nauczyć się języka angielskiego i nie tylko, aby korzystać ze swoich nowych umiejętności swobodnie i bez bariery językowej? Wbrew pozorom to prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego w praktyce?

Czasy, w których język angielski traktowany był w ośrodkach nauczania nieco po macoszemu, dawno przeszły już do historii. Obecnie trudno jest znaleźć placówkę, która nie oferuje kształcenia w tym kierunku. Rozszerzają się także możliwości korzystania z tego języka obcego na co dzień, co jest jednocześnie jednym z wielu powodów, dla których warto zainteresować się tematem skutecznej nauki angielskiego. Dzięki nowym umiejętnościom w tym zakresie można bez przeszkód podróżować za granicę.

Zdolność swobodnego porozumiewania się w każdej sytuacji turystycznej z pewnością znacznie zwiększa komfort w trakcie podróży. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na naukę języka angielskiego. Tego typu kompetencje są także niezwykle przydatne, jeśli chodzi o rozwój zawodowy. Pracownik władający językiem angielskim jest dużo cenniejszy na rynku pracy, tym samym stwarzając sobie możliwości awansu lub pozyskania posady w lepszym miejscu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób aktywnych zawodowo zaczyna zastanawiać się, jak szybko nauczyć się języka angielskiego. Pozyskanie nowych umiejętności na drodze takiej nauki może otworzyć drzwi do większej kariery.

Nauka języka angielskiego z prywatnym nauczycielem – czy warto?

Obecnie popularność nauki angielskiego na rynku jest tak duża, że nie brakuje propozycji rozwiązań nieskutecznych. Pułapką może być popularna współpraca z prywatnym nauczycielem. Warto pamiętać, że taka opcja ma pewne istotne wady. Przede wszystkim, osoba pracująca jako “wolny strzelec” posiada kwalifikacje dużo trudniejsze do zweryfikowania. Nie zawsze można więc jasno określić, czy osoba nauczająca ma do tego odpowiednie kompetencje potwierdzone doświadczeniem. To właśnie praktyczne doświadczenie odgrywa zdecydowanie największą rolę w procesie nauki nowych języków obcych.

W przypadku nauki angielskiego ważne jest także to, aby nauczyciel potrafił przygotować kursantów do zadań wchodzących w skład najpopularniejszych egzaminów certyfikacyjnych. Prywatni nauczyciele rzadko mają jednak okazję pełnić funkcję egzaminatora w takich sytuacjach, dlatego ich pomoc może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Nieefektywna nauka języka angielskiego na własną rękę

Jeszcze popularniejszym wyborem jest próba prowadzenia samodzielnej nauki. O ile taka metoda może być przydatna na wakacjach, gdzie w podstawowych sytuacjach komunikacyjnych wykorzystuje się najprostsze zwroty, o tyle w przypadku chęci zwiększenia swoich możliwości komunikacyjnych, samodzielna nauka jest bezcelowa. Aby właściwie nauczyć się operowania językiem obcym, należy być w stałej komunikacji z lektorem, który czuwa nad właściwym przebiegiem nauki, na bieżąco korygując pojawiające się błędy. Elementy samodzielnego utrwalania wiedzy w postaci wykonywanych zadań czy czytania po angielsku są jak najbardziej wskazane, jednak jako uzupełnienie nauki, a nie jej podstawa.

Nauka języków obcych pod okiem specjalistów

Nauka nowego języka może być skuteczna – najlepszym tego potwierdzeniem jest kurs angielskiego w Studium Językowym UAM. Rozszerzenie kompetencji językowych odbywa się pod okiem doświadczonych lektorów, szkolonych na najbardziej prestiżowych kierunkach. Co ważne, lektorzy często są egzaminatorami na najpopularniejszych egzaminach Cambridge (na poziomach FCE, CAE i CPE), dlatego kursanci przygotowywani są do skutecznego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.

Ciekawą opcją są także kursy innych języków obcych, również oferowanych przez Studium Językowe UAM. Zasada nauki jest taka sama jak w przypadku języka angielskiego – kurs nastawiony jest przede wszystkim na swobodną komunikację bez bariery językowej. Więcej informacji znajdziesz na http://sj.amu.edu.pl/kursy-jezykowe/odplatne-kursy-jezykowe.